Posted by : Bartosz Pochwat środa, 26 marca 2014


Jak pisałem tutaj banki aby przyciągną klientów oferują korzystne oprocentowanie na lokatach i kontach oszczędnościowych, jednak po "promocyjnym" okresie czasu warunki wracają do normy lub staja się po prostu nie warte uwagi. Tak niestety dzieje się z BGZ Optima, gdzie pierwsze 3 miesiące są dla klienta super,  potem jednak czeka nas powrót do rzeczywistości.

"Lepiej mieć stałe 3%, niż 3.5% dla nowych środków"

"Przez nowe środki rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku głównym stanowiących nadwyżkę nad saldem początkowym (tj. saldem Rachunku Głównego na dzień 17 marca 2014 roku) według stanu na koniec każdego dnia w okresie od 18 marca do 17 czerwca 2014 w kwocie nie większej niż 40 000 zł. To dla nich oprocentowanie wyniesie 3,5 proc. w sali roku. Jeśli dodatkowo po wpłacie nowych środków saldo klienta przekroczy 100 tys zł, pozostałe środki będą oprocentowane na 3 proc."

Już w przypadku 2.8/3.2% przeniosłem pieniądze gdzieś indziej, ale czekałem licząc, że może coś się zmieni. Teraz jest 2.5% na koncie oszczędnościowym albo żonglowanie oszczędnościami - w celu wyrobienia salda jako "nowe środki" aby zyskać 3,5%. Nie jest to warte mojego czasu.

Dalej uważam, że BGŻ Optima: Lokata Bezkarna jest dobrym produktem jednak jak jak pisałem wcześniej, po 3 miesiącach warunki się zmieniają i wtedy rozsądnie będzie skorzystać z innej oferty. Dla mnie rozsądniej było przenieść pieniądze do innego banku - w którym mam już konto, w moim przypadku jest to DNB, jeśli szukasz alternatywy:

Citi Handlowy Konto Oszczędnościowe
ING Bank Śląski Konto Oszczędnościowe
 
Pamiętajmy jednak, że w obu przypadkach, bez Konta Osobistego zapłacisz za przelew z konta oszczędnościowego na konto osobiste w innym banku. Potrzebujesz więc dodatkowo konta osobistego bez karty (lub z zastrzeżona kartą, aby uniknąć opłat). W teorii powinno być możliwe przelanie pieniędzy np cinkciarzowi ale dopóki tego nie przetestuje - wole nie teoretyzować.


Wracając do wypowiedzenia umowy

  • Logujemy się na stronę BGŻ Optima,
  • Wybieramy nową wiadomość,
  • W wiadomości należy napisać: "Wypowiadam umowę ramową konta.",
  • Czekamy na potwierdzenie o treści: 

"Szanowny Panie,
uprzejmie informuję, iż Pana Dyspozycja została skierowana do realizacji. Zgodnie z Regulaminem konto zostanie zamknięte po upływie 30 dni.
Z wyrazami szacunku,
AAA BBB | Specjalista I Stopnia ds. Obsługi Klienta"
  • Po 30 dniach konto powinno zostać zamknięte, a środki przelane na konto "sparowane" z kontem BGŻ Optima.

Aktualizacja 2015:

Alternatywne konto dla BGŻ Optima w 2015 roku to Konto Oszczędnościowe w SmartBank'u , które oczywiście polecam.
 

Popularne Posty

Archiwum

O mnie

W oczekiwaniu na kontent..

- Copyright © Oszczędzanie dla Każdego -Metrominimalist- Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -